BALUMA,
Moje Konto  |  Zawartość koszyka  |  Zamówienie
ZNAJDŹ PRODUKT:

Wyszukiwanie zaawansowane
O nas Rowery Ramy Koła Części Współpraca B2B BLOG
jQuery Carousel

Rower ze śmietnika.

Chorobliwe zbieractwo (jako delikatne zaburzenie) czy po prostu podejście ZERO-WASTE?

rower ostre kołoPraktycznie każdy podczas swojego życia miał kilka rodzajów rowerów. Również praktycznie każdy ma tendencje do zbierania rzeczy „które mogą przydać / być niezbędne w przyszłości” i na wszelki wypadek je przechowuje.

Najskuteczniejszą formą leczenia się z tego typu zaburzenia jest: przeprowadzka. Uwierzcie mi – sam to przechodziłem. Gdy już przychodzi ten moment, kiedy trzeba przewieźć te wszystkie ‘przydatne’ rzeczy to dochodzi się do refleksji, że skoro nie przydały się przez ostatnie 5 lat to NIE PRZYDADZĄ się przez kolejnych 5 – i nareszcie się je wyrzuca.

Jednak nie wszystkie. Są pewne kategorie rzeczy, które określamy jako absolutnie niezbędne – dla nas (osób należących do @Baluma family) to są części do rowerów. Koła, ramy, klamki hamulcowe, kierownice i cała reszta gratów leżą latami wetknięte gdzieś na strychu czy w innych skrytkach. Nasze mamy, żony i nawet sąsiedzi tego nienawidzą. My to kochamy.

I nagle okazuje się, że to było słuszne podejście, że nie masz zaburzeń psychicznych – a po prostu jesteś #ZEROWASTE!*
*ale tylko pod warunkiem, że naprawdę wykorzystujesz ponownie te wszystkie części - w przeciwnym wypadku jesteś chory i pogódź się z tym.

Jeśli jednak nie jesteś pewien czy wszystkie te zebrane w garażu, na strychu, w szafach i schowkach części są dla ciebie wystarczające – czemu by nie kupić kolejnego (n-tego..) roweru w najgorszym możliwym stanie za 100 zł? To przecież musi być świetny pomysł. Twoja rodzina na pewno się z tym zgodzi, każdy się z tym zgodzi, prawda?

Nigdy nie przegrywam. Zawsze wygrywam, albo się uczę.
Załóżmy hipotetycznie, że zakup 40letniego roweru – wymienionego powyżej (mając w tym samym momencie 10 innych bezużytecznych rowerów gdzieś w domu) – jednak nie jest tak dobrą inwestycją jak początkowo zakładaliśmy. Można nawet przyjąć, ze jest to strata pieniędzy (#przegrana). Jednak nie jest. To świetna okazja aby zmusić się do nauki jak złożyć z tych 10 oraz kolejnego nowego-starego przynajmniej jeden w pełni funkcjonalny rower – to #wygrana

Przywracanie do życia. #PonowneUżycie.
Są osoby, które łączy naprawdę silna więź ze swoim leciwym rowerem. Ten sprzęt niejednokrotnie jest już przestarzały, użyte rozwiązania techniczne nie są już obecnie stosowane, ale jednocześnie ten ukochany przedmiot nie może być tak po prostu wyrzucony. I dlatego potrzebują serwisowania. Podobnie jak stare zegarki, które potrzebują specjalistycznej wiedzy tak samo te rowery wymagają odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia aby tchnąć w nie ponownie życie. Tym samym to bardzo dobra okazja aby przy okazji serwisu takich - bezcennych dla ich właścicieli – dwóch kółek zyskać ekspercką wiedzę z zakresu budowy rowerów.

I tak dochodzimy do punktu kulminacyjngo: #Rower_ze_śmietnika
40letnia rama. Części zebrane z miejsc, o których świat już zapomniał. To pierwsze kroki w składaniu rowerów jeszcze na długo przed założeniem firmy. Nie publikowane wcześniej zdjęcie, koloryzowane: pierwszy samodzielnie złożony jeszcze-nie-Baluma #rower_ze_złomu:
rower ostre koło

autor: Marcin Dyński
dostawa
Regulamin
RODO
Dostawa i płatność
Kontakt
email: info@baluma.pl
kom: +48 515 717 997
Sledź nas: